גם באוצר קבעו: "כללית" ו"מכבי" עוברות על החוק

בעקבות פניית האגודה, מרכז אדוה ורופאים לזכויות אדם, הודיע משרד האוצר כי קופות החולים עוברות על החוק כאשר הן משווקות ביטוחי בריאות פרטיים הכוללים תרופות "מאריכות חיים". הארגונים קוראים למשרד הבריאות לפעול בהתאם ולעצור את שיווק הביטוחים

ארגוני זכויות האדם פנו לראשונה למשרד הבריאות ולממונה על הביטוח במשרד האוצר לפני חג הפסח, והתריעו כי קופות חולים "כללית" ומכבי מפירות ביודעין את החוק כאשר הן משווקות למבוטחי ה"משלימים" שלהן ביטוחי בריאות פרטיים הכוללים כיסוי של תרופות מצילות ומאריכות חיים; בעקבות הפנייה הודיע משרד האוצר כי התכנית "נוגדת את תכלית התיקון לחוק וביכולתה לפגוע במערכת הבריאות הציבורית ולמעשה ליצור הפליה בין מבוטחי קופות חולים" וכן כי "המפקח על הביטוח הורה לחברות הביטוח 'מגדל' ו'דקלה' להפסיק לאלתר את שיווק הפוליסות".

בעקבות תגובתו הנחרצת של משרד האוצר, פנו הארגונים בשנית למשרד הבריאות וקראו לו להודיע בהקדם ? הן לקופות החולים והן לציבור הרחב ? כי הביטוחים הללו בטלים.

רמי אדוט, ראש תחום הזכות לבריאות באגודה לזכויות האזרח מתריע: "קופות החולים הן 'מועדוני לקוחות' בעלי עוצמה וחשיבות עבור חברות הביטוח, אבל את הכוח שלהן הן מנצלות רק לטובת המבוטחים בעלי האמצעים, תוך שהן עוברות על החוק ביודעין."

ד"ר דני פילק, חבר הנהלת רופאים לזכויות אדם: "שיווק ביטוחים פרטיים על ידי קופות חולים ציבוריות מהווה צעד פסול שמטשטש את הגבולות בין המערכת הציבורית לפרטית, מפלה לרעה את המבוטחים דלי האמצעים של קופות החולים ומאיים על עתידה של מערכת הבריאות הציבורית. אנו מצפים ממשרד הבריאות לממש את חובתו כרגולטור ולהורות לקופות החולים לחדול מפעולה מנוגדת לחוק".

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: הזכות לבריאות,זכויות חברתיות,שוויון בשירותי בריאות

סגור לתגובות.