מבקשי מקלט ופליטים

בג"ץ למדינה: הציעו תוך חודש פתרונות לסוגיית המזון ב"חולות"

מתחם בישול מאולתר מחוץ למתקן חולותמתחם בישול מאולתר מחוץ למתקן חולות

הבוקר (17.3.2016) התקיים דיון בעתירה שהגישו המוקד לפליטים ולמהגרים, האגודה לזכויות האזרח ורופאים לזכויות אדם לבג"ץ, נגד האיסור על הכנסת מוצרי מזון למתקן "חולות". העתירה הוגשה בקיץ שעבר, בתקופה שבה האיסור הפך לבעייתי במיוחד עבור מבקשי המקלט המוחזקים במתקן עקב צום הרמאדן.

בדיון התייחס עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח לכך שבדברי ההסבר לחקיקה שבמסגרתה הוקם המתקן, צוין שהאיסור על הכנסת פריטים מסויימים נועד לחפצים מסוכנים כמו נשק או אלות, ולא הוזכרה התייחסות למזון. נוסף על כך, השופטים הזכירו לנציגי המדינה שבעבר הם חזרו וטענו בפני בית המשפט שמדובר במתקן שהייה אזרחי, שעליו לא אמורות לחול הנורמות של שירות בתי הסוהר, ובמקרה זה דווקא מחילים על "חולות" את מה שנהוג ביתר בתי הסוהר. השופטים העירו עוד כי מתחם דוכני המזון המאולתר שהוקם מסביב למתקן הוא תוצאה של מדיניות זו.

לבסוף השופטים ציינו שהם שוקלים להציע צו על תנאי, ובתגובה המדינה ביקשה פרק זמן על מנת לשקול ולהציע פתרונות משלה. בית המשפט הקציב למדינה חודש לצורך הצעת פתרונות, וקבע כי תגיש הצעות אלה עד ה-20 באפריל. השופטים הדגישו כי מועד הקשיח נקבע נוכח העובדה שחודש רמאדן יחל השנה בתחילת יוני.

בג"ץ 4581/15

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: מבקשי מקלט ופליטים

סגור לתגובות.