להסיר את צו איסור הפרסום בפרשת ענת קם

ב-6.4.10 פנתה האגודה ליועץ המשפטי לממשלה: התכלית היחידה שמשרת הצו היא פגיעה בזכות הציבור לדעת ובחופש העיתונות והחנקת הדיון הציבורי בפרשה. בתגובה מסר עוזרו הבכיר של היועץ כי היועץ פנה לבית המשפט המחוזי בבקשה להסרת צו איסור הפרסום מעל רוב פרטי הפרשה

בתגובה מצוין גם כי ההסכם שנחתם עם העיתונאי אורי בלאו הוצא בידיעת היועץ המשפטי הקודם, עו"ד מני מזוז, וכי המסמכים שהודלפו כוללים "תכניות אופרטיביות מבצעיות". להלן פניית האגודה ותשובת לשכת היועץ המשפטי לממשלה.

6 באפריל 2010

לכבוד
מר יהודה וינשטיין
היועץ המשפטי לממשלה

שלום רב,

הנדון: פרשת ענת קם ? צו איסור פרסום גורף

על פי פרסומים רבים ברשת האינטרנט ובעיתונים זרים העיתונאית ענת קם נמצאת במעצר בית מזה למעלה מ-3 חודשים לאחר שהוגש נגדה כתב אישום, לפיו היא מואשמת בכך שבהיותה חיילת במפקדת פיקוד מרכז היא הדליפה לעיתונאי מסמכים מסווגים. עוד פורסם, כי על הפרשה כולה הוטל צו איסור פרסום גורף (ככל הנראה בהסכמת הנאשמת), כי בקשה של עיתון הארץ להסירו נדחתה וכי הדיון בערר צפוי להתקיים ביום 12.4.10.

לא ברור לנו מה העילה להחזקתה של ענת קם במעצר בית כה ממושך, וכן לא ברור איזה אינטרס לגיטימי בא צו איסור הפרסום לשרת. יהא אשר יהיה הטעם שעמד בבסיס הצו, ברור שלאור הפרסומים הנרחבים בארץ ובחו"ל על פרטי הפרשה התכלית היחידה שמשרת הצו היא פגיעה בזכות הציבור לדעת ובחופש העיתונות והחנקת הדיון הציבורי בפרשה.

לפיכך נבקשך להורות לפרקליטות לפנות מיוזמתה לבית המשפט כדי לבקש את הסרת צו איסור הפרסום ולחלופין את צמצומו המשמעותי.

בכבוד רב,

דן יקיר, עו"ד
היועץ המשפטי

פניית האגודה – גרסת pdf
תשובת היועץ המשפטי לממשלה

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: זכויות אזרחיות,חופש הביטוי,חופש המידע

סגור לתגובות.