האגודה: אין דמוקרטיה ללא חופש ביטוי

"חוק הנכבה", שאושר היום (23.2.10) לקריאה ראשונה, פוגע אנושות בחופש הביטוי וההפגנה, וביתר שאת בזכותם של האזרחים הערבים לשמירה על זהותם התרבותית והלאומית, והוא רק דוגמא אחת מני רבות לכרסום ההולך וגובר בערכים הדמוקרטיים בישראל בשנה האחרונה

היום (23.2.10) אישרה ועדת חוקה, חוק ומשפט לקריאה ראשונה את הצעת חוק הנכבה, שיזם ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו). ההצעה זכתה לתמיכת הממשלה, והנוסח שהובא היום לאישור גובש ביחד עם משרד המשפטים. החוק אוסר בין היתר על גוף הנתמך על ידי המדינה להוציא הוצאה כספית לציון יום העצמאות או יום הקמת המדינה כיום אבל, וכן אוסר על הוצאה כספית שתביא לפגיעה בכבוד הדגל או בכבוד סמל המדינה. שר האוצר יהיה מוסמך לחייב את מי שיפר את החוק בקנס בגובה פי עשר מהסכום שהוצא.

במהלך הדיון, הביעה האגודה לזכויות האזרח את התנגדותה הנחרצת להצעת החוק, בשל פגיעתה הקשה בחופש הביטוי.

לדברי עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, "חברי ועדת החוקה ביזו את הדמוקרטיה הישראלית כשהחליטו עבורנו, על מה מותר ועל מה אסור לדבר, ולמעשה תמכו בחוק להשתקת ביטויים לא פופולאריים. 'חוק הנכבה' פוגע אנושות בחופש הביטוי וההפגנה במדינת ישראל, וביתר שאת בזכותם של האזרחים הערבים לשמירה על זהותם התרבותית והלאומית, והוא רק דוגמא אחת מני רבות לכרסום ההולך וגובר בערכים הדמוקרטיים בישראל בשנה האחרונה".

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: דמוקרטיה,הזכות לשפה ולתרבות,זכויות אזרחיות,זכויות המיעוט הערבי,חופש הביטוי

סגור לתגובות.