האגודה ממשיכה להיאבק למען חופש הביטוי במאהלים

אילוסטרציה. cc-NC-SA-by: Yoav Lermanאילוסטרציה. cc-NC-SA-by: Yoav Lerman

האגודה לזכויות האזרח פנתה בדחיפות אל ראשי העיריות של תל אביב ורמת גן בעקבות דיווחים על פינוי אוהלים

 

בימים האחרונים נתונים מאהלים בגוש דן להתנכלויות מצד הרשויות. כך, אתמול בצהריים הופיעו פקחי העירייה במאהלי המחאה בשדרות חן ובשדרות נורדאו בתל אביב, פירקו אוהלים בתואנה שנחשדו כבלתי מאוישים והחרימו אותם. ברמת גן סובלת מחאת האוהלים שבכיכר רמב"ם במרכז העיר מהתנכלויות חוזרות ונשנות מצד העירייה. אתמול בערב נשלחו לאזור פקחים אשר תלשו שלטי מחאה, קרעו את חלקם והחרימו אחרים. בניגוד להוראות החוק, הם לא ענדו תגים מזהים.

במכתב אל רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, מתריע עו"ד אבנר פינצ'וק, ראש תחום חופש הביטוי באגודה לזכויות האזרח, כי החרמת אוהלי מחאה בתואנה ש"אינם מאוישים" היא פגיעה לא סבירה ושלא לצורך בחופש המחאה וברכושם של המפגינים. אדרבה, יש לכבד את חופש הביטוי גם של אנשים עובדים שאינם מצליחים להקדיש את כל זמנם למחאה. יתרה מכך, גם אם מספר מצומצם של אוהלים משמשים כסמל וכמסר, עדיין לא ברור מדוע דווקא אליהם נטפלת העירייה. אוהל ריק אף אינו מהווה מפגע תברואתי או אחר.

במכתב ציין עו"ד פינצ'וק כי "אנו מודעים למאמץ שמשקיעה עיריית תל אביב על מנת לאזן באופן ראוי בין שמירה על חזות העיר ורווחת התושבים לבין כיבוד חופש הביטוי והמחאה, אולם דווקא בשל כך אנו מצפים שתימנע מיוזמות פוגעניות, קטנות וגחמניות כמו זו של יום האתמול".

במכתב נוסף דורש עו"ד פינצ'וק מצבי בר, ראש עיריית רמת-גן, להפסיק ולפגוע בחופש ההפגנה של תושבי העיר, ולהימנע מלהורות על פינוי מאהל המחאה בכיכר רמב"ם, שאינו מפריע לאיש. לדבריו, "נראה שמחאת האוהלים הצנועה מטרידה את מנוחתו של צבי בר משום שהיא כוללת גם ביקורת אישית על התנהלותו כראש עירייה. ניסיונותיו להעביר את המחאה לקצה מרוחק של העיר לא צלחו ועכשיו הוא מנסה לחסל אותה כליל."

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: הזכות להפגין,זכויות אזרחיות,חופש הביטוי,מחאת האוהלים 2011,מחאת האוהלים 2011

סגור לתגובות.