פרקליטות המדינה הורתה לפתוח בחקירה נגד חוקרי השב"כ

בעקבות פניית ארגוני זכויות האדם אל היועץ המשפטי לממשלה, בה ציינו כי פעיל זכויות אדם פלסטיני עונה במהלך חקירתו

מנהלת המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה, עו"ד טליה ששון, הורתה לפתוח בחקירה בעניין אמצעי החקירה שננקטו כנגד עבד רחמן אל-אחמר, פעיל זכויות אדם פלסטיני. אל-אחמר, תושב בית-לחם, נעצר לפני למעלה מחודשיים עקב שהייה בלתי חוקית בישראל, ומוחזק במעצר מינהלי למעלה מחודש. ההנחייה לפתוח בחקירה נגד חוקרי השב"כ שהחזיקו את אל-אחמר בתנוחת "שבאח", באה בעקבות פנייה מיום 26.6.01 של ארגוני זכויות האדם: המוקד להגנת הפרט, בצלם, עמותת רופאים לזכויות אדם והאגודה לזכויות האזרח בישראל, אל היועץ המשפטי לממשלה.

בפנייה ציינו נציגי הארגונים, כי אל-אחמר עונה במהלך חקירתו באמצעי המכונה "שבאח": ישיבה ממושכת על כיסא נמוך תוך כבילת הידיים מאחורי הגב. השימוש באמצעי חקירה זה נאסר על-ידי שופטי בג"צ בפסק הדין בעתירות האגודה לזכויות האזרח וארגונים נוספים בעניין עינויים מספטמבר 99`.

עוד צויין בפניית הארגונים, כי מעצרו של אל-אחמר הוא המעצר השלישי של פעיל זכויות אדם בחודשים האחרונים. שני הפעילים שנעצרו לפניו שוחררו זמן קצר לאחר מעצרם מבלי שהוגש כנגדם כתב אישום. הארגונים טוענים, כי מעצרים אלה מעוררים חשש לפגיעה בחופש הפעולה הלגיטימי של ארגוני זכויות אדם בשטחים.

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: הזכות לחיים ולשלמות הגוף,זכויות האדם בשטחים הכבושים,עינויים,שונות

סגור לתגובות.