העליון הורה לעכב את פינוי עמותת פורום דו קיום מהמקלט העירוני בבאר שבע

בית המשפט העליון אסר היום (7.8.2018) על עיריית באר שבע לפנות את עמותת פורום דו קיום בנגב מהמקלט העירוני עד להכרעה בערעור שהגישה העמותה על החלטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע לאפשר לעירייה לפנות את המקלט העירוני בשל קיום אירועים בנושאים פוליטיים. בחודש שעבר הגיש היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, עו"ד דן יקיר, ערעור לבית המשפט העליון בשם הפורום נגד החלטת המחוזי. בית המשפט העליון התבקש לאסור על העירייה לפעול לפינוי הפורום מהמקלט עד להכרעה בערעור. העליון קבע היום כי דיון בערעור יתקיים עד סוף השנה.

"המקלט מצוי בחזקת העמותה מזה כ-12 שנים; והיא הוסיפה להשתמש בו, בהסכמת העירייה, גם לאחר החלטת הביטול", כתבה השופטת ענת ברון. "בנסיבות המקרה, ניכר כי המקלט משמש כ'בית' לעמותה כל השנים הללו – אף שלא מדובר בבית מגורים במובן המסורתי. במובן זה, אי-היעתרות לבקשה יביא לשינוי המצב הקיים ולעקירת העמותה ופעילותה ממשכנה המוכר והטבעי. משאלה פני הדברים, לא ניתן להשקיף על העניין מנקודת מבט צרה שלפיה הנזקים שעלולים להיגרם לעמותה מסתכמים בהוצאות פינוי המקלט והעברת הפעילות למקום אחר; וניכר כי דחיית הבקשה טומנת בחובה שינוי משמעותי והכבדה על פעילות העמותה באופן שעלול להסב לה נזק ממשי".

חיה נח מפורום דו קיום בנגב אמרה בתגובה: "אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט. השופטת עמדה על עיקרי הדברים כשכתבה שהמקום אכן חשוב ביותר לארגון. לא ברור מדוע אצה לעירייה הדרך להפסיק את הפעילות במקום. גם לעמותות העוסקות בשאלות של קיום חברה משותפת ערבית יהודית יש מקום להמשיך ולפעול בנכסי העירייה. אנו מקווים שכך יהיה גם לאחר ההכרעה בערעור".

עע"מ 5042/18

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: הזכות להליך הוגן,חופש הביטוי

סגור לתגובות.