מקבלי אות זכויות האדם 2008: "שוברים שתיקה" והתכנית לזכויות פליטים


הערב (7.12.08) יקבלו "שוברים שתיקה" והתכנית לזכויות פליטים באוניברסיטת תל אביב את אות זכויות האדם ע"ש אמיל גרינצוויג לשנת 2008. האות מחולק מדי שנה על ידי האגודה לזכויות האזרח, לאדם או לארגון שתרם תרומה מיוחדת לקידום זכויות האדם בישראל

על הבחירה בשוברים שתיקה כתבו חברי הוועדה פרופ' יוסי יונה, פרופ' רות הלפרין-קדרי וד"ר מיכאיל קרייני, כי:

"בארבע שנות פעילותם, הציגו פעילי שוברים שתיקה באומץ מראה עגומה אל מול פניה של החברה הישראלית. מאות לוחמים אשר שירתו בשטחים רואיינו על ידי שוברים שתיקה ועדויותיהם מובאות כמעט ללא עריכה ותוך שמירה על אנונימיות, במטרה לעודד חיילים לחשוף את הסיפורים. העדויות, על היקפן הנרחב ותכניהן הנוקבים, מרכיבות אמירה אפקטיבית ואמיצה על הקשר הגורדי שבין הפרקטיקה היומיומית של הכיבוש לבין הפרות זכויות האדם בשטחים."

על הבחירה בתכנית לזכויות פליטים, כתבו חברי הועדה כי:

"היא הקדימה לפעול בכל הנוגע לאחד מהמחדלים החמורים ביותר בתחום זכויות האדם בישראל: היעדרה של מדיניות לטיפול בפליטים. פעילות התכנית מתבלטת במיוחד במסגרת משבר הפליטים ההומניטארי של השנתיים האחרונות.
התכנית מסייעת לפונים אליה במגוון תחומים לרבות בקשות למקלט, זכויות חברתיות וכלכליות ואיחוד משפחות. מאז הוקמה הפכה התכנית כתובת למאות מבקשי מקלט ופליטים. צוות התכנית ידוע בקרב ארגוני זכויות האדם ובקרב קובעי מדיניות וגורמי משפט כמומחה ראשון במעלה לדיני הפליטים בישראל, וכמקור אמין ומוסמך למידע בתחום."

  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Print
  • email

תגיות:

קטגוריות: זכויות האדם - כללי

סגור לתגובות.