הקו החם  |  תרומה  |  תמיכה והצטרפות  |   הצטרפות/הסרה מרשימת תפוצה  |    
 

פניה אישית ממנכ"לית הקרן, רחל ליאל >>>


יריב מוהר: "רשימת השקרים והעיוותים המלאה בקמפיין התוקפני נגד קהילת זכויות האדם והקרן החדשה לישראל, על שלל דובריו [רשימה חלקית בעליל]"


"אם לשפוט על פי הקמפיין שהשיקה השבוע נגד "הקרן החדשה לישראל", נראה שהמהפכה הציונית של אם תרצו כוללת את ביטול הדמוקרטיה הישראלית. [...] הקרן החדשה והארגונים שהוזכרו בדוח עוסקים מדי יום בשמירה על זכויות נשים, מובטלים, נכים, עובדים זרים, ערבים אזרחיי ישראל וגם פלסטינים. החברה הישראלית לא יכולה להרשות לעצמה להוציא אותם מחוץ לשיח הציבורי."
מירב דוד ומיה בנגל, אל תשתיקו את משמיעי הביקורת, nrg-מעריב


"היום גם החברה הישראלית, פקידים ממשרד החוץ והמשפטים, חברי כנסת ושרים מבינים שהסירוב להעיד בפני גולדסטון היה טעות. רבים מהם מאמינים כי לו הייתה נותנת ישראל את מלוא האינפורמציה שבידיה, ויוצרת אווירה של שיתוף פעולה, היה בידי הוועדה להגיע באופן שלם יותר לחקר האמת"
הדס זיו, מנכ"לית רופאים לזכויות אדם, סערת גולדסטון: עקיפה מימין, nrg-מעריב


"לפעמים אין טעם להכביר מלים. בן כספית. "מעריב". יום שישי. פאדיחה." אליעזר יערי, מנכ"ל הקרן החדשה לישראל לשעבר, היום בו איבד "מעריב" את העשתונות, באתר "אחר - מגזין לענייני תרבות ופנאי"


"ייחצון הדו"ח מוגדר ב"מעריב" כ"חשיפה", וזאת מנת ליצור את הרושם שבוב וודוורד הישראלי קיבל מעטפה ובה חומר מודיעיני חסוי מ"גרון עמוק" במרתפי חניון חשוך לאחר שנות תחקיר מאומצות.
בינתיים מסתבר, כפי
שגילתה דנית גוטפריד ב"וואלה" שאת המהפכנים הציונים החמים מ"אם תרצו" מממן אוונגליסט מטורף אנטישמי אמריקאי, שאמנם לא כתב דו"ח על "עופרת יצוקה", אולם שיבח את היטלר על מלאכתו ועל כך "שמילא את רצון האלוהים"."
יוסי דהאן, הפטריוטים האחרונים, באתר "העוקץ"


"אם יש לי נחמה היא זו: ההיסטוריה די ברורה בסוגיה הזו של המתח בין מבקרי שלטון שמצביעים על הפרות זכויות אדם ובין כאלו שמתכחשים להפרות כאלו ומתקיפים את המבקרים. כל אלו שעוסקים בהכחשה של הפרות זכויות אדם, שמתכחשים לכך שמדינתם פועלת בצורה אלימה, גזענית ומפלה, מופיעים בסיכומו של דבר בספר השחור של ההיסטוריה של מי ששיתפו פעולה עם מעשי נבלה. לא זכור לי שארגוני זכויות אדם ומתריעים ומפגינים המיטו אסון על ארצותיהם."
פרופ' אייל גרוס, יכול להיות שזה נגמר?: להרוג את השליח (2)


"במדינה בה הציות הוא ערך וסכנה היא לבקר את מעשי ודברי השלטון, במדינה בה הזכות להפגין מותרת רק לקומץ מתמעט והולך ומפחיד בה למחות ולצעוק נגד דיכוי מתפשט, בחברה שמקיימת בתוכה אינסוף חומות הפרדה ואפליה שיטתית נגד כל שמדברת לא בקולו של האחד - מפחיד לחיות ומפחיד לדבר"
דורית אברמוביץ, כך הפכנו לאויבי המדינה, nrg-מעריב


קישורים נוספים, מאתר הקרן החדשה לישראל >>>

מאמרים באנגלית, באתר "כותרת" >>>

 

האגודה לזכויות האזרח בישראל 
היא ארגון עצמאי ובלתי תלוי.
מקור משאבינו הוא תרומות של קרנות ופרטים בארץ ובחו"ל, דמי חברות באגודה ופעילות התנדבותית. עצמאות האגודה ומקצועיותה מבוססים גם במדיניותנו ארוכת השנים שלא לבקש, ולא לקבל, מימון ממקורות מפלגתיים או ממשלתיים בישראל.
כל תרומה לאגודה מוכרת לצורכי מס. 

לעמוד

 © האגודה לזכויות האזרח בישראל
טלפון: 1-700-700-960
פקס: 02-6521219
ת"ד 34510 ירושלים 91000
אתר: www.acri.org.il
אימייל: mail@acri.org.il


לגליונות קודמים >>>

להצטרפות/הסרה מרשימת התפוצה >>>

 
גיליון מיוחד: מסע ההכפשות נגד הקרן החדשה לישראל וארגוני זכויות האדם

חברות/ים ותומכים/ות יקרים/ות,

ביום שישי התפרסמה במעריב כתבת "תחקיר" של בן כספית, המבוססת על "מחקר" שבוצע על-ידי העמותה הלאומנית "אם תרצו". הכתבה "חושפת" את תרומתם של ארגוני זכויות אדם המקבלים מענקים מהקרן החדשה לישראל, ובהם האגודה, לדוח גולדסטון.

בהמשך לכתבה נמשך לאורך כל השבוע מסע ההכפשות, מבוסס על שקרים, רבעי אמיתות, רמיזות אפלות והתנהלות שכולה נראית כאילו נלקחה מההגדרה המילונאית של המונח מקרתיזם: "רדיפה ממשלתית, שמטרתה לסמן ולהעניש פעילים הנוקטים עמדות פוליטיות שאינן תואמות את רצון הממשל או חשודים בחוסר פטריוטיות במדינה דמוקרטית, תוך הסתמכות על שמועות, עדויות מפוקפקות וראיות בלתי מספיקות". ההשמצות נגד הקרן וארגוני זכויות האדם לוו גם בקמפיין מכוער באינטרנט נגד נשיאת הקרן החדשה לישראל, פרופ' נעמי חזן. אתמול (רביעי) החליטה ועדת חוקה של הכנסת להקים תת ועדה מיוחדת שתחקור העברת תרומות מארגונים וממשלות זרות לעמותות ישראליות.

אין ספק שמדובר באחד מהגלים היותר מכוערים ומסוכנים שראינו כאן נגד פעילותנו מזה שנים. השבוע האחרון היה שיא מסוים בתהליך זה, אך לצערנו אין לנו אשליות: הדמוקרטיה שלנו בסכנה גוברת והולכת. לנוכח כל אלו, האגודה לזכויות האזרח גאה להיות בחזית המאבק לחיזוק ערכי הדמוקרטיה, הצדק החברתי והשוויון בישראל – ביחד איתכם, תומכינו, חברינו ותורמינו.

אז מה לעשות?

הדרך הטובה ביותר שלנו להיאבק היא להמשיך ולעשות את עבודתנו: לשוויון, לצדק חברתי, לזכויות האדם ולדמוקרטיה. ירצו או לא ירצו, מחויבותנו לעתיד החברה בישראל לא תושפע מהשמצות חסרות שחר או ממתקפות אישיות. אנחנו ממשיכים כרגיל – פועלים בעניין חוק ההסתננות (ראו דוח ומצגת כאן), ממשיכים לקדם את הצעת החוק לטיפולי שיניים חינם לילדים ולקשישים, נכחנו בדיונים בכנסת על חופש הביטוי ועל הזכות לפרטיות, ועוד.

ולכם, הקוראים ידיעון מיוחד זה של האגודה: עכשיו יותר מתמיד עלינו להתגייס להגנה על זכויות האדם והדמוקרטיה. אנחנו זקוקים לתמיכתכם. תרמו בנדיבות לאגודה או הצטרפו כחברים עכשיו, וביחד איתנו תנו תקווה לדמוקרטיה בישראל.

בתודה,

חגי אלעד
מנכ"ל


 

רדיפת ארגוני זכויות האדם היא רדיפת הדמוקרטיה בישראל


שלושה-עשר ארגוני זכויות אדם, ביניהם האגודה, פנו לנשיא המדינה, יו"ר הכנסת וראש הממשלה במכתב דחוף במחאה על הפגיעה השיטתית והגוברת בארגוני זכויות האדם בישראל: "בדמוקרטיה אסור להשתיק קולות ביקורתיים; השמירה על זכויות האדם היא בנפשנו". 

למכתב המלא >>>


 
דמוקרטיה לא בונים על הכפשה

כתב: חגי אלעד, מנכ"ל האגודה לזכויות האזרח. המאמר פורסם ב-nrg ב-1.2.10.

מה יש לחקור או לחשוף, באשר כל המידע מתפרסם בגלוי ומרצון באתרי האינטרנט של הארגונים? מה שנחשף כאן אינו פעילות ארגוני זכויות האדם או הקרן: פעילותם הרי מתאפיינת בשקיפות ובתום לב. מה שנחשף הוא חוסר הבנה יסודית לחלקים המהותיים של ביקורת שלטונית בדמוקרטיה מתפקדת, וחוסר מעצורים מסוכן בשימוש בטכניקות שמתחילות להזכיר משטרים שכמותם חלילה שנדוּרדר עוד לקראתם. 

למאמר המלא >>> 


 
חקירה ישראלית עצמאית: זו חובתנו

על רקע מסע ההכפשות שבים ארגוני זכויות האדם וקוראים לממשלת ישראל ביתר תוקף לפתוח בחקירה של אירועי "עופרת יצוקה". הקליקו על התמונה כדי לצפות במודעה המתפרסמת היום (חמישי) בעיתון הארץ. 

/